Foscam

15 July, 2020

Foscam

Młodzież nie docenia starego dobrego kina

W dzisiejszych czasach liczy się to co ma dużo efektów specjalnych. Nikt nie zajmuje się już głębią danego przekazu autora, jego jakością, pomysłem. Młodzi ludzie zwracają głównie uwagę na to co jest „wybajerzone”. A szkoda, ponieważ w polskiej kinematografii znajdują się prawdziwe perełki. Czy młodych trzeba tylko w tym zakresie uświadamiać? Po co mają zachwalać zagraniczne produkcje kinowe, jeśli w swoim kraju posiadają tak samo dobre.

Młodzi ludzie nie dostzregają głębi kina
Dobry film to jaki film?

Dobry film nie musi posiadać mnóstwa efektów specjalnych, aby nazywać go mianem tego dobrego. Ważna jest gra aktorów oraz głębia treści, którą autor, reżyser pragnie przekazać widzowi. I tu istotna staje się świadomość widza, ponieważ ten kto nie potrafi wczuć się w daną sytuację, albo ogląda film, aby go oglądać nie może zrozumieć intencji twórców danego filmu. A jak wiadomo, kino powstało nie tylko po to, aby dawać człowiekowi rozrywkę. Kino pragnie ludzi również uświadamiać. Ta dziedzina sztuki rozwijała się chyba najszybciej ze wszystkich. Trudno za nią nadążyć, ale warto zrozumieć jej podstawy.
Teraz liczy się wyłącznie 3D

Młodzież w dzisiejszych czasach chodzi do kina wyłącznie na filmy 3D, które oferują widzowi efekty specjalne, które nie ma film zwyczajny. To smutne, ponieważ zwykły film oferuje nam głębsze „efekty”, takie jak: śmiech, płacz, wzruszenie, strach. Niestety, ale młodzi ludzie zapomnieli o tym. Strach pomyśleć, że z czasem mogą stać się bezdusznymi mieszkańcami tej planety.

Pomysł na prezent – figurki w stylu Veronese

Werona, malownicze miasto Romea i Julii, słynie nie tylko z tej pięknej pary. To tam, w tym północno-wschodnim mieście Włoch, w roku 1528, narodził się jeden z najlepszych malarzy renesansu – Paul Veronese. Był on twórcą, którego interesowała tematyka religijna oraz mitologiczna przedstawiana głównie na freskach oraz obrazach. Mimo tego, przedstawiał on sceny z życia codziennego Wenecjan. Dzieła Veronese charakteryzuje bardzo bogata ornamentyka, która wyróżnia go na tle innych twórców tamtej epoki.

Styl Veronese

Paul Veronese, jest również twórcą, od którego nazwiska pochodzi nazwa popularnego stylu artykułów dekoracyjnych. Przedmioty te, na ogół figurki i rzeźby charakteryzują się bogatym zdobnictwem i dużą dbałością o szczegóły. Figurki te są idealnym pomysłem na prezent dla kogoś bliskiego. Na ogół przedstawiają one jakieś postaci, czy też zwierzęta. Jest to idealny podarunek dla mamy, ukochanego czy też dla pary młodej. Veronese często są ozdobą dla innych przedmiotów, takich jak eleganckie szkatułki czy puzderka. Jeżeli szukasz prezentu, który będzie bardzo spersonalizowany oraz unikatowy i będzie przypominał obdarowanemu od kogo go otrzymał – figurki Veronese są idealnym pomysłem.

Pozostałe artykuły:

Młodzież nie docenia starego dobrego kina
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
Previous article
Nowe trendy w organizowaniu rozrywki w pubach
Next article
Archiwum X wiecznie żywe
About the author
related articles